Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Олексіївська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04527543) був реорганізований і увійшов до складу Кетрисанівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія села

Ясні зорі, тихі води, долина орлина, всі поля – це моя Україна! Все святе зібралося для кожного з нас у цьому слові. Земля рідна, земля батьків з діда-прадіда, найдорожча земля, споконвічний отчий край!

Село Олексіївка знаходиться за 7км від м. Бобринець та за 60км від м. Кропивницький. Площа села складає – 4531,1 га. району. До складу Олексіївської сільської громади входить єдине село Олексіївка.

Чисельність населення становить станом на 2018 р. 577 чоловік з них дітей дошкільного віку - 44, дітей шкільного віку - 59, молоді та людей середнього віку - 331, пенсіонерів - 143

Рельєф с. Олексіївки – хвиляста лесова рівнина, розчленована долиною річки Сугоклія, великою кількістю ярів та балок. На поверхню виходять кристалічні гранітні масиви, та поклади каоліну. 

Село Олексіївка,  звичайне українське село, розташоване на багатих чорноземах, що за своєю родючістю є серед найкращих в усьому світі. І якщо природа видалася лагідною, поступливою і щедрою, то цього не скажеш про історію. Воно є одним з найстаріших поселень степової Бобринеччини. Дослідники датують його ІІІ тисячоліттям до н. е.  Свідченням того, що наші землі були заселені ще в давнину є залишки поселень доби неоліту, коли людина від мисливства і рибальства  переходить до землеробства і скотарства та курган скіфських часів IV ст. до н. е. в якому було виявлено велику кількість побутових речей. 

З появою козацтва почали оживати багаті, але безлюдні південноукраїнські степи, серед яких розкинулися і наші бобринецькі землі. Саме в цьому ядрі і перебували землі сучасної Олексіївки. Вже з другої половини ХVІ ст. на землях нинішньої Кіровоградської області виникають запорізькі зимівники, серед них і зимівник в Олексіївці. Дані землі входили до Вольностей Війська Запорозького де красиво кутами містилися зимівники запорозьких козаків Степана Залізняка, Петра Москаленка, Тихона Толстика, Грицька Гури, Степана Козуба, які  були контрольовані самим Петром Калнишевським.

Олексіївка поділяється на декілька частин. Південна частина правобережжя, що називається «козачим кутом», і є корінною, давньою частиною села. Багато видатних імен на нашій благословенній Бобринеччині. Серед них - славний рід запорожців Залізняків. Батько Максима Залізняка жив у наших краях - в Олексіївці.

Так, пішли в забуття козацькі часи і козаки, що проживали на території зимівника  частиною   осіли   на  території  села.   Датою  народження   саме Олексіївки є 19 травня 1777 року. Адже Катерина ІІ подарувала своєму надвірному раднику Алексеєву 10200 десятин землі без права продажу і на честь свого нового власника село отримало назву Олексіївка. Знаковим є те, що власник збудував храм, який було освячено його іменем ще при житті. Це був перший випадок в історії. Шануючи прабатьківську віру, товариство по­будувало дубову каплицю-церкву на честь Покрови Пресвятої Богородиці, яка функціонувала з 1747 по 1812 рік, а влітку жахливої Вітчизняної війни 1812 року була загадково знищена вогнем.

Життя в селі у XVIII - XIX ст. проходило, мабуть, як і в більшості населених пунктів України. Та все ж слід відмітити деякі особливості. Олексіївка була великим волосним селом.. Алексеєв недовго був власником села, а продав його поміщикам братам Родзянкам, які в свою чергу продали село поміщику Кир’якову. На території села працювало дві фабрики: суконна та по видобутку каоліну. Пізніше власницею стала поміщиця Анна Задонська, яка відкрила ще й цегельню. Цікавим є те, що село заселялося нерівномірно, а через певні часи. Йшли роки, змінювалися покоління історія набирала обертів… Починалося ХХ       століття.

Війна 1941-1945 рр... З перших днів війни на фронт пішло 218 жителів села. 5-8 серпня 1941 року наш район було окуповано німецько-фашистськими загарбниками. Настав період насилля над мирними жителями. 16 березня 1944 року частини 57-ї армії 3-го українського фронту під командуванням генерал-лейтенанта Гагена визволили Бобринець. Цього ж дня було визволено і наш населений пункт воїнами 93 і 113 стрілкових дивізій. 120 олексіївців загинуло на фронтах які поховані в різних куточках Європи. При визволенні села загинуло 7 воїнів-визволителів, про що свідчить братська могила в центрі села.

Олексіївська сільська рада заснована в березні 1987 року. Першим головою був Волчков Микола Сергійович, потім Німенко Сергій Іванович, Косова Ольга Павлівна. З 2010 року сільську раду очолює Кравченко Іван Панасович. Апарат сільської ради налічує 7 осіб.      

На території сільської ради знаходиться 281 житловий будинок, в яких проживає 550 чоловік. населення, з них 145 дітей, 124 пенсіонери, молодь – 132 чол. На території проживає 11 багатодітних сімей, 6 учасників Другої світової війни, 40 Дітей війни , 3 учасників бойових дій на території інших держав, 20 учасників ООС, 1 сім’я загиблого ветерана війни, 2 ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС та 1 вдова ліквідатора катастрофи на ЧАЕС.

Депутатський корпус налічує 12 депутатів. При сільській раді працює три постійні комісії та виконавчий комітет, при якому функціонує комісія з прав захисту дитини, опікунська рада та адміністративна комісія.

На  території сільської ради діють 8 фермерських господарств: СФГ «Рижков В.П.» голова Рижков В.П., ФГ «Акопян С.А.» голова Акопян А.С., СФГ «Цокалов О.С.» - Цокалов О.С., ФГ «Мегаколос» Цокалов М.О., ФГ « Олексіївські лани» Зайцев С.М., ФГ «Рижкова Р.В.» голова Рижков М.В., ФГ «Великий В.І.» - голова Великий В.І., ФГ «Кривошей Л.Ф.», голова Кривошей Л.Ф., ФГ «Вагіна С.Є.» голова Вагіна С.Є., Ф та 3 приватних сільськогосподарських підприємств: ПП «Деніка» голова Дерев’янко М.С., ПП Акопян С.А.,  які обробляють 2544 га орних земель.

Флора та фауна

На території Олексіївської сільської ради знаходяться Об’єкти природно-заповідного фонду: ландшафтний заказник «Тернова балка» та ботанічна пам’ятка «Крутий яр».

На даних територіях дуже різнеоманітний рослинний та тваринний світ. Переважає степова рослинність. Трав'яниста рослинність представлена різнотравно-типчаковою формацією, осоками тощо. Найчастіше зустрічаються: житняк гребінчастий, стоколос, лобода, пирій звичайний, звіробій, васильки, сон-трава, линець жовтий, конюшина трійчаста, гінець звичайний, трихребетник, ромашка лікарська, чебрець, типчак і багато інших трав. Чагарники представлені шипшиною, гльодом та тереном. Тваринний світ не менш різноманітний. Тут мешкають тхір степовий, куниці, лисиці, косулі та дикі кабани, а також представники пташиного сімейства – фазани, куріпки, яструби та інші.

Ландшафтний заказник представляє собою частину долини р. Сугоклії на берегах якої на поверхню виходять поклади сірого граніту та інших порід. В «Терновій балці» ростуть рослини, які занесені до Червоної книги: ковила волосиста, горицвіт або адоніс весняний, півники Карликові вузьколисті, сон-трава та інші.

Ботанічна пам’ятка «Крутий яр»  - це система глибоких природних ярів з крутими схилами, які відкривають на поверхню поклади каоліну та рудої глини. Місцями на поверхню виходять гранітні масиви.

Освіта

Освітні традиції в Олексіївці сягають своїм початком в кінець XIX ст. В 1885 році в селі було всього 44 чоловіки, письменник і малописьменний серед них лише 2жінки. В 1891 році селяни на власні кошти орендували старе й темне приміщення де розмістилася земська школа. Після неодноразових прохань селян нова поміщиця Анна Задонська розпочала будівництво двокласної школи. В 1907 році школа почала працювати.

   Навесні 1986 року в Олексіївці розпочалося будівництво нової школи. 1 вересня 1986 року в дію було введено нове типове приміщення школи на 320 учнівських місць. Нині в школі навчається 56 учнів, 14 чоловік – педагогічний колектив. Директор школи Гура В.М., заступник директора з навчально-виховної роботи – Гура І.С.

При школі діє дошкільний навчальний заклад «Ранок», налічує 7 вихованців, завідуюча Бережна В.П.

Культура

Найбільша цінність Олексіївки – її жителі, гостинні та талановиті люди. При сільському будинку культури діє театральний аматорський колектив «Забава», який щороку вражає жителів села неординарними виставами-мініатюрами та п’єсами.

Якщо Ви завітаєте в Олексіївку, то вас радо зустріне самодіяльний колектив «Душечка», який є продовжувачем давніх традицій та в репертуарі якого як народні пісні, так і твори сучасних композиторів.

Традиційними стало проведення дня села, Різдвяних свят, свята Івана Купала, Нового року, фольклорних та народних свят, які ми гостинно запрошуємо відвідати і Вас. Завідуючий будинком культури Ізбаш М.С.

  • В селі діє бібліотека, завідуюча Соченко Л.І.
  • Фельдшерський пункт, завідуюча Леба О.М.
  • Олексіївське поштове відділення зв’язку, завідуюча Цветік Т.М.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *